نصب آنتن مرکزی | ماهواره مرکزی | آنتن ماهواره | دیش ماهواره

نصب آنتن مرکزی

نصب آنتن مرکزی چیست ؟ وچه فرقی با ماهواره مرکزی دارد ؟ و سیستم مرکزی به چه سستمی ، گفته میشود ؟ آنتن مرکزی از چه سالی وارد ایران شد ؟ و قیمت نصب آنتن مرکزی چقدراست ؟ قیمت ماهواره مرکزی چگونه محاسبه می شود ؟ و قیمت نصب آنتن ماهواره چه فرقی با سیستم مرکزی دارد ؟ در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد .

آنتن مرکزی چیست 

آنتن ANTENNA برای ارسال و دریافت امواج به وجود امد واولین بار برای رادیو به کار برده شد ( تاریخ دقیقی از این اختراع نیست ) و نیاز به شعیی بود که بتواند امواج ارسال و سپس آن را در یافت کند . و آنتن اختراع شد . خود آنتن فقط کار دریافت و ارسال امواج را انجام میدهد . و اما سیستم مرکزی زمانی که آپارتمان ها و مجتمع های بزرگ با تعداد واحد های زیاد ساخته شد . نیاز بود سیستمی نیز به وجود بیاید تا که قادرباشد هزینه آنتن های نصب شده برای هر واحد را کم کند و قدرت گیرندگی زیادتری داشته باشد و بتواند به تمامی واحد ها هم زمان خدمات برساند بدون کم شدن قدرت سیگنال . از همین رو این سیستم به وجود آمد .

سیستم انتن مرکزی در واقع به تمام فرایند هایی که برای دریافت و ارسال سیگنال به واحد ها انجام می شود را می گویند . و این سیستم مرکزی درهر آپارتمان با تعداد طبقات و ، واحد هایی که دارای پریز جهت دریافت سیگنال نصب می شود کاملا متفاوت اجرا خواهد شد .

قیمت آنتن مرکزی

قیمت آنتن مرکزی

قیمت آنتن مرکزی با توجه به یک سری شرایط قیمت گذاری می شود . و در هر استان این قیمت گذاری متفاوت می باشد ( البت به دلیل گرانی یک سری محصولاتی که داخل ایران تولید نمی شود و به ناچار به صورت قاچاق وارد می شود درهر استانی قیمت ها متفاوت هستند البت بسیار کم و متغیر ) و بعضی از المان های که برای تعیین قیمت نصب سیستم مرکزی استفاده می شود به این صورت است . البت برای نصب آنتن ماهواره مرکزی شرایط قیمت گذاری نیز تقریبا همین است .

 • تعداد طبقات
 • تعداد واحد ها
 • تعداد پریز های آنتن در هر واحد
 • نوع
 • متریال به کار برده شده ( مهمترین قسمت نیز همین می باشد و اختلافی بین ۵۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰۰ تومان دارد )

مثال: قیمت طراحی و اجراع سیستم مرکزی در اپارتمانی با تعداد ۵ طبقه و ۲ واحد درهر طبقه و به مجموع ۱۰ واحد قیمت تمام شده با یک مدل متریال مورد استفاده

هزینه نصب آنتن مرکزی برای ۱۰ واحد = قیمت هر واحد ۱۰۰٫۰۰۰ تومان می شود و با یک برند دیگر که فقط نوع سیم آنتن را تغییر می دهد

هزینه نصب آنتن مرکزی برای ۱۰ واحد = ۲۶۵٫۰۰۰ ( فقط با تغییر برند و نوع سیم به کار برده شده اختلاف این چنینی دارد )

البت قیمت نصب آنتن ماهواره مرکزی ( دیش ماهواره به صورت مرکزی ) اختلاف قیمت چندین میلیونی دارد . که ان را نیز برسی خواهیم کرد

برای نصب آنتن مرکزی به چه مواردی باید توجه کرد تا به مشکل نخوریم ؟

برای نصب آنتن مرکزی به چه مواردی باید توجه کرد تا در آینده به مشکل بر نخوریم و سیستم آنتن مرکزی نصب شده بلای جان مدیر ساختمان نشود .

 • از طراح واجرا کننده سیستم آنتن مرکزی در خواست کنیم به ما نقشه سیم کشی را بدهد
 • مکان های نصب سیستم مرکزی را نشانمان بدهد ( با نقشه هم خوانی داشته باشد )
 • گارانتی تجهیزات مورد استفاده شده را تحویل بگیرید ( تا در خوانی که به مشکل بر میخورید و به پیمانکار دسترسی نداشتید بتوان از گارانتی کالاها استفاده کرد )
 •  

چه زمانی آنتن مرکزی بلای جانمان می شود

از انجا که نصب آنتن مرکزی نیاز به داشتن تجربه کافی و یک کار مهندسی می باشد باید از تکنسین حرفه ای برای تعمیر آنتن مرکزی استفاده کنید تا ازهزینه های اضافی اجتناب کنید . زمانی که سیستم مرکزی نصب شده را به غیر حرفه ای برای تعمیر می سپاریم . شاید شرکت های نصب آنتن مرکزی برای تعمیر زمان انتظار بیشتری بدهند و یا حتی مبلغ بیشتری در خواست کنند اما تمام قطعات استفاده شده و تعمیر سیستم با گارانتی خواهد بود و در صورت دچار نقص به شود و اشکالی رخ دهد پاسخ گو خواهند بود .

شرکت مهندسی نصب نو با هدف انجام طراحی و اجرا و پشتیبانی به صورت کاملا ، تخصصی و اصولی و همگام با متد روز دنیا با مدرنترین تجهیزات نصب و تعمیر سیستم های مرکزی و دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن در سال ۸۸ مشغول به فعالیت شد

آنتن ماهواره و یا دیش ماهواره چه زمان وارد ایران شد ؟

دیش ماهواره
دیش ماهواره

آنتن ماهواره و یا دیش ماهواره با گسترش تکنولوژی به وجود امد و از مزایای زیادی برخوردار است اما در کشور ما سیستم ماهواره مرکزی و دیش مرکزی مشکلات قانوی دارد. و از سال ۱۳۶۱ که برای اولین بار در خیابان جمهوری تهران در ایران دیش ماهواره دیده شد و از سال ۱۳۷۳ نیز استفاده از ماهواره ممنوع شد و کماکان نیز منع قانونی دارد . در حالی که تکنولوژی ها به دلایل برتری به نسل گذشته خود به وجود می اید و همواره بخاطر راحتی کار و مقرون بصرفه بودن از لحاظ اقتصادی مورد پسند قرار میگیرد . و اگر تکنولوژی بدی باشد باید برای استفاده از آن برنامه ریزی کرد و یا بستری را فراهم کرد تا نیاز به استفاده از آنتن ماهواره نباشد . و نمی شود چشمانمان را بر روی حقایق ببندیم و درست بودن و محبوب بودن چیزی را نا دیده بگیریم و منعش کنیم .

و باید این را نیز اضافه کرد زمانی دیش ماهواره در ایران مورد استفاده قرار گرفت و هر روز استفاده از آن نیز بیشتر می شد که داشتن ویدیو ، غیر قانوی بود و داشتن آن در منزل یک جرم محسوب میشد. ( حتی برای دیدن فیلم عروسی و جشن تولد فیلم و ویدیو را اگر بیرون منزل از دستمان میگرفتن شب را باید در بازداشت گاه به سر میبردی ) و استفاده از دستگاه ویدیو نیز سخت بود . و از آن طرف کل شبکه های تلوزیونی صدا و سیما ما فقط ۲ شبکه تلوزیونی بود.  آن هم از بعد از ظهر به فعالیت می پرداختند . ( از ساعت ۴ بعد ظهر ) تا آخر شب ( ۱۲ شب ) و دیگر تعطل تا روز دیگر با چنین سیستمی هیچ وقت نمی شد جلوی این تکنولوژی نو ظهور را گرفت . سیستمی که کلا بدون تعطلیل برای جلب توجه مخاطب خود از هر نوع قشری که باشد در حال تولید و ساخت برنامه است . 

آنتن ماهواره
آنتن ماهواره

و با این شیوه استفاده از ماهواره در ایران رواج پیدا کرد .

در مقاله ای به صورت جدا گانه نیز بیان خواهیم کرد که

چرا آنتن ماهواره در ایران همه گیر شده است .

 

 

2 دیدگاه در نصب آنتن مرکزی | ماهواره مرکزی | آنتن ماهواره | دیش ماهواره
 1. […] آنتن مرکزی در تهران و کرج و انجام پروژه های نصب و تعمیرات انواع […]

 2. […] قیمت با ما در تماس باشید . در مقالعه ای جدا نحوه محاسبه قیمت نصب آنتن مرکزیدر تهران و دیگر شهرستان ها را بیان کرده ایم که به چه […]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *