تجهیزات آنتن مرکزی | قیمت لوازم آنتن مرکزی | اسپلیترآنتن | تپ اف | تلوزیون کابلی چیست ؟

تجهیزات آنتن مرکزی

قیمت خرید تجهیزات آنتن مرکزی با توجه به مارک آنها متفاوت خواهد بود و لوازم انتن ( اسپلیتر و تپ اف و امپلی آنتن و… ) از چند قطعه تشکیل شده است و با واحد مسکونی و اداری ( تعداد مصرف کننده ) در هر واحد ( انشعاب در تعدا پریز ) بخشهایی به تجهیزات اضافه میکند و با افزایش تعداد شبکه تلویزیونی اچ دی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و همچنین با ارسال شبکه فورکی نیاز به لوازم آنتن مرکزی مناسب و با کیفیت برای نصب انتن مرکزی خواهیم داشت و همچنین نصاب آنتن مرکزی که آشنا به سیستم نصب و تعمیر باشد. اما مراحل نصب سیستم انتن مرکزی باید به چند نکته توجه کرد که یک به طراحی و اجرا آن. در اجراع سیستم مرکزی باید بیش از همه به برند لوازم آنتن مرکزی توجه کرد زیرا در طراحی همه به یک شکل با کمی تغییر انجام می شود ولی در قسمت اجراع با وجود اجناس غیر استاندارد متفرقه ( وبلای خانمان سوز جنس درجه ۳ چین کمی ) متفاوت است. و در این مقاله ی نصب نو به ترتیب تجهیزات نصب سیستم آنتن مرکزی – لوازم آنتن مرکزی مانند : اسپلیتر آنتن مرکزی splitter و مدل های تقسیم کننده  ۲ . ۳ . ۴ . ۸ . ۱۶ . ۲۰ و .. ،تپ اف tap off یا تقسیم کننده عبوری با نام و برند معتبر و قابل اعتماد در بازار موجود است را بیان میکنیم . اسپلیتر آنتن مرکزی با سویچر مرکزی در دریافت فرکانس ها متفاوت هستند و در بلاگ قبلی کامل توضیح دادیم.، موجود و تپ اف آنتن های قابل استفاده که افت کمتری دارد را بیان خواهیم کرد . ( فروشگاه انلاین لوازم آنتن مرکزی شرکت نصب نو با وارد کردن مدرنترین تجهیزات آنتن مرکزی ساخت اروپا که داخل ایران قادر به تولید آنها نیستیم . را به همراه گارانتی کالا و کمترین قیمت ، بدون واسطه در سر تا سر ایران عرضه میکند ) 
به دلیل موجود نبودن یک سری لوازم در بازار و نداشتن تولیدات داخلی به ناچار برند های خارجی که از قیمت و کیفیت مطلوبی بر خود دار است را در زیر بیان خواهیم کرد . فروش انلاین تجهیزات مرکزی با بهترین برند های اروپایی با ضمانت توسط شرکت نصب نو انجام می شود و فروش کالا بدون واسطه و با کمترین قیمت و با گارانتی.
قبل از هر چیز باید بدانیم که تلوزیون کابلی چیست ؟

تلوزیون کابلی چیست ؟

تلویزیون کابلی نوعی سیستم پخش برنامه تلویزیونی از طریق امواج رادیویی است . در این شیوه سیگنالها از طریق کابلهای کواکسال و پالسهای دیجیتال نوری از مسیر فیبر نوری ارسال می شوند. این شیوه شبیه سیستم سنتی پخش برنامه تلویزیونی از طریق امواج رادیویی و دریافت آنها با آنتن تلویزیونی است. تفاوت اصلی این دو جایگزینی فرکانسی رادیویی با ارتباط نوری است .

شبکه کابلی چیست ؟

شبکه تلویزیونی است که برنامه هایش را از طریق سیستم تلویزیون کابلی پخش می کند. این شبکه ها از طریق کابل انالوگ، دیجیتال و ماهواره برنامه خود را پخش می کنند. برنامه اصلی شبکه کابلی رویدادهای مهم ورزشی و سریال هستند . در این بخش فقط برای اینکه بدانیم چند مدل ارسال و دریافت برای تماشای تلوزیون داریم و اکنون ما از کدام مدل در حال استفاده هستیم .

لوازم آنتن مرکزی شامل چه چیزهایی است؟

لوازم آنتن مرکزی را می توان به ترتیب به این شکل بیان کرد

  1. آنتن مرکزی antenna
  2. تقویت کننده آنتن AMPLIFIRE
  3. تقسیم کننده آنتن splitter
  4. انشعاب دهنده آنتن tap off

در بالا مواردی که بیان کردیم را به ترتیب با نام برند و قیمت قطعه آنتن مرکزی را معرفی میکنیم.

  • آنتن مورد استفاده هرچه از تعداد شاخه های بیشتر بر خوردار باشد و قابلیت استفاده برای uhf را داشته باشد کافی می باشد و از نظر تکنولوژی چیز خواصی ندارد که بخواهیم برند خاصی نام ببریم.
  • آمپلی فایر آنتن مرکزی یا تقویت کننده باید بدانیم چه زمانی مورد استفاده قرار میگیرد؟

تقویت کننده آنتن مرکزی AMPLIFIRE یا آمپلی فایر انتن چیست ؟ کدام برند بهتر است از چه توانی باید استفاده کنیم؟

تقویت کننده آنتن

 

تجهیزات و لوازم آنتن مانند تقویت کننده انتن مرکزی و امواج دریافتی و نکات مهم در انتخاب پیش تقویت کننده ( PRE AMPLIFIRE )
در AMPLIFIRE مکانهایی که سیگنال در یافتی ضعیف است ممکن است تقویت اولیه سیگنال لازم شود . برند جرمن تکست و تکنولاین  ( جدیدا تحت نام تجاری نوو تولید می شود ) و تلوز و برند های معرف و قابل اعتماد می باشند که میتوان از آنها استفاده کرد که برند سیماران نیز در ایران تولید کننده این مدل تقویت کننده نیز می باشد که دارای کیفیت مطلوبی نیز هست . ( تجهیزات ماهواره مرکزی نیز تولید میکنند این شرکت ها ) و در گذشته برند اشپاین جزع برترین برندها به شمار می رفت به دلیل موجود بودن مشابه تقلبی از این برند و اصل آن نیز دیگر وارد بازار نمی شود به دلیل قیمت بالا این محصول این برند را فاکتور گرفته ایم . در ادامه نیز یکی از لوازم انتن مرکزی یعنی اسپلیتر آنتن را بیان میکنیم .

پری آمپلی فایر زمان انتخاب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

باید چند مورد را در نظر گرفت تا بتوان بهترین پری امپری فایر را انتخاب کنیم. 

۱ – پوشش باند فرکانسی
۲ – بهره (GAIN)
۳- مقدار نویز
۴ –قدرت سیگنال خروجی پری آمپلی فایر‌ها به صورت UHF یا VHF یا VHF/UHF ساخته شده اند بعضی از آن‌ها دارای مسدود کننده‌های موج FM هستند تا اگر دریافت FM باعث ایجاد نویز شود آن را بلوکه کنند . پری آمپلی فایر باید سطح سیگنال کافی برای آمپلی فایر توزیع را فراهم کند . هنگام استفاده از آمپلی فایرهای تک کانال هم ممکن است یک پری آمپلی فایر لازم شود . تا سیگنال کافی برای عمل کرد صحیح AGC فراهم گردد . مقدار نویز تولید شده توسط پری آمپلی فایر یا همان عدد نویز ( figure noise ) نیز باید پایین باشد تا کیفیت سیگنال حفظ شود .

نوع اسپلیتر و تقویت کننده آنتن برای سیستم مرکزی قسمت مهم می باشد و از برند مختلفی که در باز موجود است میتوان استفاده کرد و برند فرایاب و سیماران و… از شرکتهای معتبر و قدیمی می باشد و از قیمت ۷۰۰٫۰۰۰ تومان نیز شروع قیمت می باشد و در فروشگاه انلاین نصب نو نیز موجود است. نصب نو با فروش برند اصلی چه وارداتی و چه تولیدات داخلی تجهیزات آنتن مرکزی با ضمانت و کمترین قیمت ( فروش بدون واسطه ) در خدمت همراهان عزیز می باشد .

سویچر چه تفاوتی با تقسیم کننده انتن مرکزی ( اسپلیتر splitter ) دارد؟

تقسیم کننده آنتن

 

۳ -تقسیم کننده آنتن splitter نیز بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و دارای افت سیگنال نیز می باشد باید در انتخاب این مدل بیشتر دقت شود و برند مختلفی در بازار است که تا کنون اختلافی بین انها ندیده ایم و کار اسپلیتر آنتن نیز فقط تقسیم کننده آنتن مرکزی و مقسم سیگنال است .

۴- انشعاب دهنده آنتن TAP OFF

کار تپ اف در واقع زمانی بخواهیم سیگنال را از خط اصلی بگیریم و با سیم به نقاط دیگر از tap off استفاده میکنیم و کار تپ اف انشعاب دادن سیگنال است . و با انشعابات متفاوت ۲ و ۴ نیز در بازار موجود می باشد و برند زیادی در بازار است و تولیدات داخل و خارجی زیادی دارد و برند نگار و برند های دیگر تفاوت چندانی نداشته اند .
کل تجهیزات آنتن مرکزی همین هستند فقط باید به صورت دقیق افت سیگنال را محاسبه کرد و در طراحی همه را لحاظ کرد .

آموزش تصویری نصب آنتن مرکزی

به زودی آموزش تصویری نصب انواع سیستم های مرکزی را در این سایت قرار خواهیم داد تا علاقه مندان به آشنایی با این نوع سیستم بتوانند آموزش های لازمه را از این مرجع دریافت کنند و با فرا گرفتن این آموزش ها بتوانند برای خود به کسب درامد بپردازند . ما تا به اینجا یک سری از تجهیزات آنتن مرکزی را بیان کردیم و کار آسپلیتر آنتن مرکزی و تپ اف آنتن مرکزی را شرح دادیم . در اینده نحوه هزینه نصب آنتن مرکزی را بیان میکنیم.

البت یک سری کلاس های اموزش های تخصصی را نیز به صورت خصوصی و عمومی در طول سال برگزار میکنیم که علاقه مندان میتوانند با ثبت نام در این کلاس ها شرکت کنند

بعد از گذراندن این کلاس ها افراد هنرجو قادر هستید :

  • آشنایی کامل با انواع سیستم آنتن مرکزی مدرن و روز دنیا ( سیستم فعلی آموزشی کشور کاملا متفاوت است زیرا آموزش های موجود در کشور مربوط به ۵۰ تا ۷۰ سال قبل می باشد )
  • آموزش و کار با تجهیزات انواع نصب آنتن مرکزی
  • عیب یابی سیستم مرکزی matv , smatv
  • تعمیرات سیستم مرکزی

کلاس های آموزشی به صورت خصوصی و کامل در یک روز انجام می شود . کل کلاس عملی و کتبی نیز ۶ ساعت است . و پشتیبانی از هنر جو نیز و پاسخ به سوالات و معرفی پروژه نیز تا یک سال ادامه خواهد داشت تا از فراگیری هنرجو اطمینان خاطر پیدا کنیم و با ثبت نام هنرجو معرفی بابت خرید تجهیزات سیستم آنتن مرکزی و دوربین مداربسته به صورت ویژه و همکاری در سیستم ثبت خواهد شد و در هر استانی که باشید برای شما بار ارسال خواهد شد .کلاس های آموزشی نصب آنتن مرکزی در روزهای تعطیل و غیر اداری نیز دایر می باشد جهت اطلاع از کلاس ها با واحد اموزش در ارتباط باشید . و پس از فراگرفتن در صورت علاقه می توانید در شرکت استخدام شوید به صورت پاره وقت یا تمام وقت .

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *