تاج محل هندوستان عجایب هفت گانه

عجایب هفتگانه، تاج محل هندوستان

تاج محل

تاج محل

یکی از عجایب هفتگانه دوره معاصر تاج محل taj mahal است که ممتاز محل نیز گفته می شود . این بنای شیک و زیبا به دستور شاه جهان در هندوستان دوره گورکانی ( دوره ای که مغول ها در انجا حکومت میکرده اند ) ساخته شده و ارجمند بانو بیگم که به ممتاز محل نیز شهرت داشت یک شاهزاده ایرانی بود و زن دوم این پادشاه بوده است ، ولی به اندازه ای وی را دوست داشت که در جنگ ها نیز همسرش را با خود می برده و در مسیر یکی از جنگ ها که برای فتوحات انجام میداد و همسر باردار خود را نیز همراه به سفر برده بود . همسر وی در راه بر اثر وضع حمل جان خود را از دست می دهد . ( این بانو ۱۴ بار وضع حمل داشته است که ۷ تن از فرزندانش زنده ماندند ). و به در خواست ممتاز محل  دیگر زنی نگرفت و مقبره ای به عنوان عشقشان می سازد . یک سال سوگواری این پادشاه طول میکشد و رخت پادشاهی نیز از تن به در میکند و رختی سفید به نشانه سوگواری بر تن میکند و بعد از یک سال سوگواری هنرمندان بزرگ و نامی را فرا می خاند که به روایتی ۲۰ هزار تن بوده اند به رهبری معمار ایرانی احمد لاحوتی ساخت مقبره ۱۱ سال به طول انجامید .

و جالب است بدانید شاه جهان را در جنگی پسر سوم خود شاه جهان که از ممتاز محل داشته است شکست میدهد و به زندان میندازد و بعد مقبره خود شاه جهان نیز کنار ممتاز محل دفن میکنند . در حالی که قرار بود مقبره شاه جهان بر خلاف مقبره ممتاز محل که از سنگ سفید است از سنگ سیاه باشد اما به این صورت نشد و کنار همسر خود ارام گرفت .

مقبره تاج محل

مقبره تاج محل

عشق و مهربان هر چقدر از مغولان ان دوره دور بود و برایشان قابل درک و شاید فهم نبود بعد از گذشت چند قرن و زندگی در کشوری پر از احساس و عشق بر روی انها نیز تاثیر گذاشت و زندگی آنها را نیز تغییر داد تا بعد از گذشت قرن ها از انها به عنوان عاشق و معشوقی بیاد ماندنی یاد کنند .

در تحقیقاتی که اخرین در سال ۲۰۱۸ توسط خود کشور هند منتشر شد بیشتر جرم و جنایات و ادم ربایی هایی که در هند رخ میدهد به دلایل و مسایل عشقی می باشد . ( جواب رد دادن برای ازدواج و یا داشتن رغیب عشقی و … )

افسانه های ساخت تاج محل

گرچه در هند داستان هایی که بیشتر به افسانه می ماند ساخته اند و باور دارند تاج محل را جن ها ساخته اند و به انسانها کمک کرده اند زیرا حمل سنگ ها از عهده انسان ها بر نمی امده است . به گفته های این افسانه شاه جهان که از غم همسرش اندوه گین بوده و همیشه بر قلعه مجاور می نشسته و بر کار جنیان نظارت داشته است و سر بر روی عصا سکته کرده و مرده است و زمانی که میدیدند شاه بر تخت نشسته نمی توانستند دست از کار بکشند و به کار مشغول میشدند . و در دراز مدت که عصای وی را موریانه ها میخوند و شاه جهان بر زمین می افتد متوجه مرگ وی می شوند . که از ساخت بنا نیز گذشته بوده است

و در افسانه ای دیگر نیز بیان میکنند که شاه جهان تمام هنرمندان و معماران را کور کرده است تا نتوانند بنایی دیگر شبیه ان بسازند که مورخان کاملا این موضوع را رد کرده اند .

 

تاج محل

تاج محل

 

شبکه های هندی

 

شبکه های هندی

شبکه های هندی

شبکه های هندی و فیلم های هندی در کشور ما نیز که بیشتر مضمون های عاشقانه دارند محبوب است . و بیشتر شبکه های هند در ماهواره nns6 در ۹۵ درجه شرقی و در ۷ درجه غربی zee aflam  سریال ها و شبکه های هندی در این جهت ها قابل در یافت هستند می باشند .

جدیدترین فرکانس شبکه های ایران

جدیدترین گیرنده و بهترین گیرنده را می توانید در این مقاله در ۳ دقیقه مطالعه کنید .

فروش انواع گیرنده دیجیتال دستگاه های مدرن و حرفه ای روز دنیا

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *