نصب آنتن مرکزی | ماهواره مرکزی | آنتن ماهواره | دیش ماهواره

نصب آنتن مرکزی

نصب آنتن مرکزی چیست ؟ وچه فرقی با ماهواره مرکزی دارد ؟ و سیستم انتن مرکزی یا دیش مرکزی به چه سستمی ، گفته میشود ؟ آنتن مرکزی از چه سالی وارد ایران شد؟ و قیمت نصب آنتن مرکزی چقدراست ؟ قیمت ماهواره مرکزی چگونه محاسبه می شود ؟ و قیمت نصب آنتن ماهواره چه فرقی با سیستم مرکزی دارد ؟ در این مقاله از گروه نصب نو یا نصب نیو به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد. و در ادامه نیز در باره مزیت استفاده از این سیستم مرکزی توضیح خواهیم داد و بیان خواهیم کرد چه مزیت هایی سیستم ماهواره مرکزی و انتن مرکزی نسبت به هم دارند. سیستم هد اند هتلی یا هدند چیست را در مقالعه ای جدا کامل بیان کرده ایم.

فروش لوازم و تجهیزات ماهواره نداریم و فقط تجهیزات سیستم آنتن مرکزی به فروش میرسد.

آنتن مرکزی چیست ؟ 

ماهواره مرکزی

آنتن ANTENNA برای ارسال و دریافت امواج به وجود امد و اولین بار برای رادیو به کار برده شد ( تاریخ دقیقی از این اختراع نیست ) و نیاز به وسیله ای بود که بتواند امواج ارسال و سپس آن را در یافت کند و آنتن اختراع شد . خود آنتن فقط کار دریافت و ارسال امواج را انجام میدهد . و اما سیستم مرکزی زمانی که آپارتمان ها و مجتمع های بزرگ با تعداد واحد های زیاد ساخته شد . نیاز بود سیستمی نیز به وجود بیاید تا که قادرباشد هزینه آنتن های نصب شده برای هر واحد را کم کند و قدرت گیرندگی زیادتری داشته باشد و بتواند به تمامی واحد ها هم زمان خدمات برساند بدون کم شدن قدرت سیگنال . از همین رو این سیستم به وجود آمد .

سیستم انتن مرکزی در واقع به تمام فرایند هایی که برای دریافت و ارسال سیگنال به واحد ها انجام می شود را می گویند . و این سیستم مرکزی درهر آپارتمان با تعداد طبقات و ، واحد هایی که دارای پریز جهت دریافت سیگنال نصب می شود کاملا متفاوت اجرا خواهد شد .

 

 مولتی سوئیچ چیست ؟ را میتوانید در ۱ دقیقه مطالعه کنید .

 

قیمت آنتن مرکزی را چطور تعیین می کنند ؟

قیمت آنتن مرکزی

قیمت آنتن مرکزی با توجه به یک سری شرایط قیمت گذاری می شود . و در هر استان این قیمت گذاری متفاوت می باشد ( البت به دلیل گرانی یک سری محصولاتی که داخل ایران تولید نمی شود و به ناچار به صورت قاچاق وارد می شود درهر استانی قیمت ها متفاوت هستند البت بسیار کم و متغیر ) و بعضی از المان های که برای تعیین قیمت نصب سیستم مرکزی استفاده می شود به این صورت است . البت برای نصب آنتن ماهواره مرکزی شرایط قیمت گذاری نیز تقریبا همین است .

 • تعداد طبقات
 • تعداد واحد ها
 • تعداد پریز های آنتن در هر واحد
 • نوع
 • متریال به کار برده شده ( مهمترین قسمت نیز همین می باشد و اختلافی بین ۵۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰۰ تومان دارد )

مثال: قیمت طراحی و اجراع سیستم مرکزی در اپارتمانی با تعداد ۵ طبقه و ۲ واحد درهر طبقه و به مجموع ۱۰ واحد قیمت تمام شده با یک مدل متریال مورد استفاده

هزینه نصب آنتن مرکزی برای ۱۰ واحد = قیمت هر واحد ۱۰۰٫۰۰۰ تومان می شود و با یک برند دیگر که فقط نوع سیم آنتن را تغییر می دهد

هزینه نصب آنتن مرکزی برای ۱۰ واحد = ۲۶۵٫۰۰۰ ( فقط با تغییر برند و نوع سیم به کار برده شده اختلاف این چنینی دارد )

البت قیمت نصب آنتن ماهواره مرکزی ( دیش ماهواره به صورت مرکزی ) اختلاف قیمت چندین میلیونی دارد . که ان را نیز برسی خواهیم کرد

برای نصب آنتن مرکزی به چه مواردی باید توجه کرد تا به مشکل نخوریم ؟

برای نصب آنتن مرکزی به چه مواردی باید توجه کرد تا در آینده به مشکل بر نخوریم و سیستم آنتن مرکزی نصب شده بلای جان مدیر ساختمان نشود .

 • از طراح واجرا کننده سیستم آنتن مرکزی در خواست کنیم به ما نقشه سیم کشی را بدهد
 • مکان های نصب سیستم مرکزی را نشانمان بدهد ( با نقشه هم خوانی داشته باشد )
 • گارانتی تجهیزات مورد استفاده شده را تحویل بگیرید ( تا در خوانی که به مشکل بر میخورید و به پیمانکار دسترسی نداشتید بتوان از گارانتی کالاها استفاده کرد )
 •  

چه زمانی آنتن مرکزی بلای جانمان می شود

از انجا که نصب آنتن مرکزی نیاز به داشتن تجربه کافی و یک کار مهندسی می باشد باید از تکنسین حرفه ای برای تعمیر آنتن مرکزی استفاده کنید تا ازهزینه های اضافی اجتناب کنید . زمانی که سیستم مرکزی نصب شده را به غیر حرفه ای برای تعمیر می سپاریم . شاید شرکت های نصب آنتن مرکزی برای تعمیر زمان انتظار بیشتری بدهند و یا حتی مبلغ بیشتری در خواست کنند اما تمام قطعات استفاده شده و تعمیر سیستم با گارانتی خواهد بود و در صورت دچار نقص به شود و اشکالی رخ دهد پاسخ گو خواهند بود .

شرکت مهندسی نصب نو با هدف انجام طراحی و اجرا و پشتیبانی به صورت کاملا ، تخصصی و اصولی و همگام با متد روز دنیا با مدرنترین تجهیزات نصب و تعمیر سیستم های مرکزی و دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن در سال ۸۸ مشغول به فعالیت شده است و در این چند سال توانسته ایم تجربیات فراوانی را در زمینه نصب و و تعمیر سیستم انتن مرکزی و ماهواره مزکزی بدست آوریم و پروژه های موفق زیادی را نیز در سر تا سر ایران انجام دهیم با افتخار نیز در خدمت مردم عزیز ایران هستیم.

آنتن ماهواره و یا دیش ماهواره چه زمان وارد ایران شد ؟

انتن مرکزی

آنتن ماهواره و یا دیش ماهواره با گسترش تکنولوژی به وجود امد و از مزایای زیادی برخوردار است اما در کشور ما سیستم ماهواره مرکزی و دیش مرکزی مشکلات قانوی دارد. و از سال ۱۳۶۱ که برای اولین بار در خیابان جمهوری تهران در ایران دیش ماهواره دیده شد و از سال ۱۳۷۳ نیز استفاده از ماهواره ممنوع شد و کماکان نیز منع قانونی دارد . در حالی که تکنولوژی ها به دلایل برتری به نسل گذشته خود به وجود می اید و همواره بخاطر راحتی کار و مقرون بصرفه بودن از لحاظ اقتصادی مورد پسند قرار میگیرد . و اگر تکنولوژی بدی باشد باید برای استفاده از آن برنامه ریزی کرد و یا بستری را فراهم کرد تا نیاز به استفاده از آنتن ماهواره نباشد . و نمی شود چشمانمان را بر روی حقایق ببندیم و درست بودن و محبوب بودن چیزی را نا دیده بگیریم و منعش کنیم .

و باید این را نیز اضافه کرد زمانی دیش ماهواره در ایران مورد استفاده قرار گرفت و هر روز استفاده از آن نیز بیشتر می شد که داشتن ویدیو ، غیر قانوی بود و داشتن آن در منزل یک جرم محسوب میشد. ( حتی برای دیدن فیلم عروسی و جشن تولد فیلم و ویدیو را اگر بیرون منزل از دستمان میگرفتن شب را باید در بازداشت گاه به سر میبردی ) و استفاده از دستگاه ویدیو نیز سخت بود . و از آن طرف کل شبکه های تلوزیونی صدا و سیما ما فقط ۲ شبکه تلوزیونی بود.  آن هم از بعد از ظهر به فعالیت می پرداختند . ( از ساعت ۴ بعد ظهر ) تا آخر شب ( ۱۲ شب ) و دیگر تعطل تا روز دیگر با چنین سیستمی هیچ وقت نمی شد جلوی این تکنولوژی نو ظهور را گرفت . سیستمی که کلا بدون تعطلیل برای جلب توجه مخاطب خود از هر نوع قشری که باشد در حال تولید و ساخت برنامه است . 

آنتن ماهواره

آنتن ماهواره

و با این شیوه استفاده از ماهواره در ایران رواج پیدا کرد .

در مقاله ای به صورت جدا گانه نیز بیان خواهیم کرد که

چرا آنتن ماهواره در ایران همه گیر شده است؟

چرا شبکه های استانی که برای مردم کشورمان تولید شده اند را فقط با دیش ماهواره قادر به دریافت هستیم؟ و چرا همین وسیله که برای دریافت شبکه های صدا و سیما لازم است غیر قانونی است؟ اگر یه این قضیه توجه کنیم متوجه می شویم که در سال های گذشته غیر قانونی دانستن استفاده از ماهواره باید منسوخ میشد ولی چرا هنوز پا برجاست را کسی نمیداند.

 

2 دیدگاه در نصب آنتن مرکزی | ماهواره مرکزی | آنتن ماهواره | دیش ماهواره
 1. […] آنتن مرکزی در تهران و کرج و انجام پروژه های نصب و تعمیرات انواع […]

 2. […] قیمت با ما در تماس باشید . در مقالعه ای جدا نحوه محاسبه قیمت نصب آنتن مرکزیدر تهران و دیگر شهرستان ها را بیان کرده ایم که به چه […]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *